Ekipa

normal_efcc67187cc64fd4bf7ea075e21d90cfba8c0c4d

 LATO W TEATRZE 2019

 

EKIPA „LATA W TEATRZE” 2019

ALEKSANDRA FANDRAJEWSKA

Aleksandra Fandrejewska – grupa dziennikarsko-promocyjna

Dziennikarka, wolny strzelec – współpracuje z różnymi mediami. Wcześniej przez wiele lat związana z Rzeczpospolitą. Politolog z wykształcenia (UAM) i zamiłowania. Autorka kilku książek, między innymi o historii i życiu społecznym wiosek: Szalowej („Historia pisana pasjami”) i Szczawy („Szczawa moja pasja”, „Szczawa wczoraj i dziś”). Wydawnictwa powstały jako element projektów rozwijających aktywność lokalnych społeczności. Inną częścią kampanii edukacyjnych były warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Uczestnicy warsztatów wydali gazetki, są współautorami publikacji o miejscowościach, w których żyją. Kampanie były realizowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Kontakt: fandrejewskaa@gmail.com/ Tel. kom: 601-229-096

Aleksandra Rózga

Aleksandra Rózga - koordynacja, grupa scenograficzna

Absolwentka Uniwersytetu Rzemiosła Artystycznego we  Wzdowie (2001 r.), obecnie w Woli Sękowej. Instruktorka rzemiosła artystycznego. Czeladnik w dziedzinach: tkactwo oraz rzeźba w drewnie. Zajmuje się wycinanką polską. Fotografuje.
Kuratorka, koordynatorka i autorka programów:

– „Festiwalu Czytelnictwa TU CZY TAM. Sanok 2016” (MKiDN) 2016r.;
–  sześciotygodniowej akcji kulturotwórczej „Ogród Arkadia”, we wsp. z Fundacją JA WISŁA (Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Mokotów  2017 r);
– „Łódzki Port Opowieści” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kamienica 56 (budżet Miasta Łodzi)

Fotoreportażystka licznych wydarzeń  m.in. Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2019; Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania 2018; Festiwalu Małe Mazurki na Mazowszu dla Mazowieckiego Instytutu Kultury (film i zdjęcia) 2017 r.;  „Lato w teatrze” w Dynowie 2016 r. /2017 r.; dla fundacji JA WISŁA;

Kontakt: aleksandrarozga@onet.pl

lwt_foto_kje186

Katarzyna Jackowska - Enemuo (grupa narracyjna i muzyczna).

Antropolożka kultury, opowiadaczka, muzyk, autorka tekstów i muzyki. Od 2000 roku zajmuje się różnymi obliczami kultury tradycyjnej i lokalnej, pracuje na pograniczu tego co artystyczne i społeczne. Poza działaniami stricte artystycznymi (festiwale muzyczne, opowieści), m.in. prowadziła projekt Domograj (2006, praca z młodzieżą z gminy Jonkowo i spektakl plenerowy oparty na historiach pozbieranych od mieszkańców); Letni Squat Kulturalny (2016, wspólnie z MOK Olsztyn, praca z dziećmi nad lokalnymi historiami z Olsztyńskiego centrum), Mali Bajarze (2017, we współpracy z MOK Olsztyn i SP 13 na Zatorzu), Wasze Piękne Opowieści (2017, w Bukwałdzie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Tratwa) oraz wiele innych działań na pograniczu antropologii, edukacji kulturalnej i animacji społecznej. Wraz z Fundacją Art Junction współtworzyła dwa spektakle oparte na baśniach, legendach i opowieściach dziećmi polskimi i romskimi (2016/18 – Było Nie Było, 2018 – Baśń Żywa). Prowadzi działania muzyczne i związane z opowieściami w ramach różnych projektów przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Kontakt:  parparusza@wp.pl/ Tel. kom.: 513-524-139

Justyna Król

Justyna Król - grupa filmowa

Aktorka. Absolwentka PWST w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2015 roku aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Oprócz aktorstwa czynnie zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Od 2014 roku instruktor teatralny w Akademii Aktorskiej Artysta w Rzeszowie. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne w ramach programu Lato w Teatrze, we współpracy ze Stowarzyszeniem De-Novo. Od 2017 roku współpracuje jako ekspert z Fundacją Dobre Życie. Warsztaty teatralne z młodzieżą, jak również wsparcie reżyserskie i reżyseria filmów wieńczących projekty z młodzieżą i z seniorami. W 2018 roku prowadziła warsztaty teatralne w ramach projektu Lato z Polską z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy i Litwy, finałem projektu był wyreżyserowany przez nią film promocyjny z udziałem warsztatowiczów, jak również pokaz bajek Brzechwy prezentowany przez dzieci i młodzież.

Kontakt: krolowka@gmail.com/ Tel.kom.: 507-468-733

B Pradzynska-2

Barbara Prądzyńska - grupa teatralna

Absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii na UAM w Poznaniu oraz Pedagogiki Teatru w IKP na UW. Aktorka, performerka i reżyserka teatru niezależnego, społecznego. Zaangażowana w pracę z grupami defaworyzowanymi, w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie. Od 2001 prowadzi warsztaty i projekty teatralne, głównie zakończone spektaklami, w tym dla dzieci i młodzieży: z Teatrem im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu 2005-2010; Teatralne wioski z Fundacją Made in Art w Śmiełowie i Żerkowie 2010-2012; w ramach Performansów wspólnych dla dzieci z zespołem Downa w Poznaniu 2015; z Teatrem Canoa w wioskach indiańskich w Meksyku 2002-2012; z Fundacją Art Junction od 2015: z młodzieżą kurdyjską i arabską w Turcji, z Romami w Poznaniu i w Olsztynie, z młodzieżą we współpracy z BECEKiem w Bytomiu (tematy tolerancji), warsztaty wielokulturowe w Mikuszewie, antydyskryminacyjne w Poznaniu; od 2009 (zajęcia edukacyjno-teatralne) w obozach dla uchodźców w Palestynie, Turcji i Grecji

Kontakt: pradzynskabarbara@gmail.com / Tel.kom.: 696-270-272

aneta

Aneta Pepaś-Skowron - koordynator z ramienia MOK w Dynowie

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie (od marca 2011 r.). Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Pedagogiki: specjalność – animator i menedżer kultury, specjalizacja: teatr. W latach 2003 – 2011. Asystent w Zakładzie Pedagogiki Kultury UMCS/nauczyciel akademicki. W 2013 r. ukończyła Program „Liderzy” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, edycja VIII; koordynator licznych projektów. Jako animator kultury od trzech lat pracuje metoda etnografii performatywnej, która jest pomocna w realizacji spektakli performatywnych z udziałem społeczności lokalnej.

Kontakt: anetapepas@wp.pl/ Tel.kom.: 724-999-888

monika

Monika Mączyńska - pedagog

Rodowita dynowianka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczycielka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie. Ukończyła kurs kwalifikacyjny z „Terapii pedagogicznej” oraz studia podyplomowe „Edukacja i rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu” (2018). Członek zespołu teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie. Instruktor warsztatów teatralnych podczas realizacji projektu „Łączy nas teatr i taniec” w ramach Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży” finansowanego przez Narodowego Centrum Kultury (2014 r.) organizowanego przez MOK w Dynowie; opiekun młodzieżowych grup artystycznych i projektowych w PSP nr 1 w Dynowie; koordynator „Internetowego Teatru TVP dla Szkół”; członkini dynowskiego kabaretu „NASZ”.

Kontakt:  monika.maczynska@wp.pl/ Tel.kom.: 728-918-750

LATO W TEATRZE 2016

 

LATO W TEATRZE/ DYNÓW 27 CZERWCA – 15 LIPCA 2016 R.

EKIPA „LATA W TEATRZE” 2016

 

ALEKSANDRA RÓZGA

KOORDYNACJA/ WARSZTAT MUZYCZNY: GRUPA WOKALNA


Dynów, Aleksandra Rózga

 

Rocznik 1979 r. absolwentka Uniwersytetu Rzemiosła Artystycznego we Wzdowie (1999-2002). Czeladnik w dziedzinach: tkactwo oraz rzeźba w drewnie. Instruktorka rzemiosła artystycznego, animatorka kultury, podróżniczka, autorka tekstów piosenek, bajek i wierszy dla dzieci, opowiadań i szkiców.

Od lat działa jako przedstawicielka wolnych zawodów i utrzymuje się z prowadzenia warsztatów rzemiosła artystycznego i etnodizajnu, organizacji i koordynacji wydarzeń kulturalnych. Dyrektor artystyczny i autorka programu Festiwalu Czytelnictwa „TU CZY-TAM. SANOK 2016”, laureata tegorocznego konkursu wniosków MKiDN.

Działania muzyczne:

1999-2012r. Chór Pieśni Karpackich – Widymo – Sanok (śpiew, bęben)

2003- 2009r. Wa Da Da – Rzeszów (śpiew, perkusjonalia)

2009-2011r. Kapela Na Dobry Dzień – Bieszczady (śpiew)

2011-20013r. Tygiel Folk Banda – Ełk (śpiew, perkusjonalia)

2011-2013r. Ludi Dobri – Lwów (managment po polskiej stronie, udział w projekcie Pieśni Zimowego Czasu)

 

 

ANETA PEPAŚ-SKOWRON

KONCEPCJA DYNOWSKIEGO „LATA W TEATRZE” 2016/GRUPA „PERFORMATYWNE AKCJE TWÓRCZE”/WOLONTARIAT

Dynów, Aneta Pepaś-Skowron

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie (od marca 2011 r.). Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Pedagogiki: specjalność – animator i menedżer kultury, specjalizacja: teatr. W latach 2003 – 2011. Asystent w Zakładzie Pedagogiki Kultury UMCS/nauczyciel akademicki. W 2013 r. Jako animator kultury od dwóch lat pracuje metodą etnografii performatywnej, która jest pomocna w realizacji spektakli performatywnych z udziałem społeczności lokalnej. Koordynator spektakli plenerowych Stowarzyszenia De-Novo w latach 2009-2014, w tym dynowskiego „lata w teatrze” (2010, 2011, 2013, 2014).

 

 

JOANNA SARNECKA

WARSZTAT TEATRALNY, GRUPA „DRZEWO OPOWIEŚCI” ORAZ GRUPA PROMOCYJNA

Dynów, Joanna Sarnecka

 

Joanna Sarnecka, antropolog kultury, animatorka, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie Opowieści z Walizki (opowiescizwalizki.blogspot.com), performerka. Prowadzi warsztaty sztuki opowieści oraz warsztaty teatralne dla dzieci
i dorosłych. Interesuje się muzyką tradycyjną, gra na akordeonie, tańczy tańce tradycyjne w formach niestylizowanych. Praktykuje taniec butoh.

 

 

JUSTYNA KRÓL

WARSZTAT TEATRALNY: GRUPA AKTORSKA

Dynów, Justyna Król

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2009 roku związana ze Stowarzyszeniem De-Novo z Dynowa. Aktorka teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Na stałe związana z Akademią Aktorską Artysta z Rzeszowa, gdzie prowadzi zajęcia teatralne.

 

 

MONIKA MĄCZYŃSKA (WOLONTARIAT)

WARSZTAT TEATRALNY: GRUPA AKTORSKA

IMAG0157_1_ok

 

Rocznik 1982, rodowita dynowianka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, ukończyła kurs kwalifikacyjny z „Terapii pedagogicznej”, członek zespołu teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, nauczycielka w Zespole Szkół w Dynowie. Istruktor warszatów teatralnych podczas realzacji projektu „Łączy nas teatr i taniec” w ramach Programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży” finansowanego przez Narodowego Centrum Kultury (2014 r.); opiekun młodzieżowej grupy teatralnej „Granda”; koordynator „Internetowego Teatru TVP dla Szkół”; animator kultury w ZS Dynów.

 

BARTOSZ IBNACY WRONA

WARSZTAT TEATRALNY: GRUPA „CHÓR NIEŚPIEWAJĄCY

Dynów, Bartosz Ignacy Wrona

 

Rocznik ’85, z Bieszczad, związany z Krakowem, obecnie żyje we Francji. Wokalista, improwizator, opowiadacz, bajkoczytacz, twórca Chóru nieśpiewającego, dyrygent orkiestr improwizatorów. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się bajkami opowiadanymi dzieciom i dorosłym, pierwotnie w formie sztuki ulicznej, obecnie głównie jako mini-spektakle/koncerty. Od 7 lat gra muzykę swobodnie improwizowaną. mówi sam o sobie „nieśpiewający wokalista”.

 

 

MAŁGORZATA ROSTKOWSKA

WARSZTAT TANECZNY: GRUPA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO/MŁODZIEŻ

Dynów, Małgorzata Rostkowska

 

Choreograf, performer, pedagog tańca współczesnego, animator kultury. Studentka choreografii na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. założycielka Kolektywu złej sukienki, choreograf we wrocławskim teatrze Układ Formalny, tancerka w Kolektywie Artystycznym FURU z Warszawy. Uczestniczy w międzynarodowych warsztatach tańca współczesnego, tradycyjnych tańców polskiej wsi, capoiery, nowoczesnych form tańca, teatru, improwizacji ruchowej, kontakt improwizacji, performance.  Prowadzi warsztaty z tańca i choreografii z młodzieżą i dorosłymi m.in. Klub Gońca Teatralnego w legnickim teatrze oraz Artystyczne Wakacje Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

ANNA CICHOCKA

WARSZTAT TANECZNY: GRUPA TAŃCA HIP-HOP/DZIECI

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktor fitness, dyplomowany instruktor Tańca Jazzowego, trener personalny. Obecnie kończy studia podyplomowe na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Chrzanowie.

Wieloletni instruktor tańca współczesnego tj: Jazz i hip-hop Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych na terenie kraju głównie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Kielcach z różnych technik tanecznych tj: Jazz,hiphop,

undergroud, modern jazz, balet. Od października 2015 r. przy MOK w Dynowie prowadzi zajęcia z trzema grupami tańca.

 

 

MARCIN FORNAL

WARSZTAT CYRKOWY

Dynów, Marcin Fornal

 

Animator działań społecznych i wolontariatu. Od 12 lat prowadzi zajęcia artystyczne z garncarstwa, od 9 lat prowadzi zajęcia z pedagogiki cyrku, klaunady oraz pokazy żonglerki ogniem. Właściciel Pracowni Warsztatów Edukacyjnych Figaro. Trener grupy i autor projektów: ,,Zajęcia z pedagogiki teatralno-kuglarskiej jako forma nowatorskiej terapii osób z zaburzeniami, psychicznymi”, Członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Uczestnik konferencji naukowej „Od inspiracji do fascynacji pedagogiczne i psychologiczne wymiary sztuki cyrkowej” w Lublinie, kurs: „Letnia Szkoła Liderów –  KLANZOBUS działania  animacyjne dla dużych grup”. Lider grupy w Programie Projektor Wolontariat Studencki z tytułem   „Osobowości  podkarpacia” za długoletnie działania  w sferze wolontariatu. Absolwent VI edycji Programu Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.Trener  warsztatów  z  pedagogiki  cyrku  w  projektach: „Wakacje  na sportowo”,  „Słupniaki  też  dzieciaki”,  „Krzyk Ulicy”,  „Igraszki  z ogniem”, „Raz, dwa, trzy żongluj i ty”, ”Study Tours to Poland”.

 

 

WARSZTAT MUZYCZNY: GRUPA INSTRUMENTALNA

 

 

Absolwent Instytutu Muzyki przy Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. Nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Dynowie, Zespole Szkół nr.3 w Łubnie, w Zespole Szkół nr. 3 w Pawłokomie; Współtwórca i członek zespołu Bocca della Verita. Współpraca z BRAVE Kids Festiwal we Wrocławiu, tworzenie muzyki. Cykle warsztatów z dziećmi i młodzieżą podczas kilkuletniego już trwania projektu „Hulanie Jelenia“ w polskiej wiosce Pojana Micouli w Rumuni. tworzenie muzyki do spektakli dziecięcych, współpraca m.in z Teatrem Włóczykij w Londynie. Wieloletnia współpraca warsztatowa podczas tworzenia spektakli Stowarzyszenia De- Novo.

 

 

WARSZTAT FILMOWY/GRUPA FILMOWA:

 

 

BARTOSZ KĘDZIERSKI

Dynów, Bartosz Kedzierski

 

Absolwent Edukacji Techniczno-Informatycznej. Projektant Cad/Cam i specjalista od druku 3D w stomatologii i ortodoncji. Pasjonat nowych technologii, fotografii reklamowej, filmu oraz animacji. Autor wielu produkcji reklamowych i promocyjnych, współtwórca serwisu

iDynow.pl. Prowadził zajęcia z młodzieżą w MOK Dynów o tematyce fotograficznej i filmowej. Pochodzi z Dynowa, pracuje w Rzeszowie.

 

 

MATEUSZ MARTYNA:

Dynów, Mateusz Martyna

 

Fotograf i Filmowiec. Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej w Krakowie. Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu prestiżowej firmy Carl Zeiss w 2012 roku. Prowadził zajęcia dla młodzieży z Dynowa, dokumentując ich poczynania na stronie: http://www.placeofart.fotolog.pl/ . Swoje portfolio prezentuje na stronie www.mateuszmartyna.pl. Współtwórca lokalnych inicjatyw multimedialnych takich jak www.idynow.pl, gdzie współrealizował operatorsko oraz montażowo projekt filmowy o mieszkańcach Dynowa.

 

 

DIANA JONKISZ

WARSZTAT SCENOGRAFICZNO – KOSTIUMOWY

Dynów, Diana Jonkisz

 

Aktorka i scenograf. Pracuje głównie dla dzieci i z dziećmi. Na stałe związana ze Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze, gdzie jest aktorką. Poza graniem współpracuje z wieloma instytucjami kultury- projektuje scenografię do spektakli, prowadzi warsztaty teatralne i scenograficzne. Jest założycielką teatru dziecięcego, który ma na swoim koncie wiele nagród zdobytych na przeglądach teatrów dziecięcych. Laureatka nagrody Srebrny Kluczyk 2015 za działania kulturotwórcze wykraczająca poza teatr.

 

 

BARTOSZ REJMAK/IDENTYFIKACJA WIZUALNA PROJEKTU

Dynów, Bartosz Rejmak

 

Rocznik ’79, urodzony w Lublinie. 2000-2006 Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie specjalizacja: grafika warsztatowa, dyplom pracownia prof. Rafała Strenta. Od ponad 10 lat pracuje jako projektant, grafik w warszawskiej firmie „Action”.  Od 2012 r. prowadzi pracownię graficzną „Manufaktura Sanok” (www. manufakturasanok.pl). Pracuje w technikach tradycyjnych oraz komputerowych.  Rysownik, projektant, grafik, plakacista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>